baśkowe sprzęty


W dawnym młynie nad stawem, w Ciepłowodach powstają unikalne meble inspirowane klimatem starego domu. Pojedyncze egzemplarze wykonywane na indywidualne zamówienie tworzone są z poszanowaniem tradycyjnej techniki stolarskiej. Cały proces powstawania mebli - od obróbki drewna po konstruowanie i malowanie wykonywany jest ręcznie. Spatynowane czasem stare drewno, woski, politury, naturalne kolory to cechy charakterystyczne naszych prac. Każdy mebel jest inny, niepowtarzalny dzięki ceramice. W płyciny drzwi, blaty, zwieńczenia wstawiam elementy dekoracyjne z ceramiki. Mają być przede wszystkim ozdobą, podkreślić charakter mebla i wnętrza, które mają ozdabiać. Kafle ażurowe, pełne, malowane bądź z wytłaczanym wzorem są wykonywane ręcznie, barwione, zdobione i wypalane w piecu ceramicznym. Proces powstawania ceramiki, wypały w wysokich temperaturach (1200 C) sprawiają, że nie ma dwóch takich samych szaf, bieliźniarek czy szafeczek. Każdy przedmiot powstaje dzięki współpracy z zamawiającym, w projekcie uwzględniane są wszelkie potrzeby - estetyczne - wzbogacenie wnętrza o unikalny, wyjątkowy mebel, w dobranej indywidualnie kolorystyce, jak i funkcjonalne - rozmiary, wnętrze mebla dostosowane jest do jego przeznaczenia, półki, drążek na wieszaki czy ilość szuflad zależy od klienta. Meble z ceramiką doskonale czują się w starych wnętrzach ale też - przy zastosowaniu oszczędnej dekoracji i prostych form potrafią być interesującym akcentem we wnętrzach nowoczesnych.
Prezentowane na zdjęciach meble są przykładowymi egzemplarzami z naszych dotychczasowych realizacji, można zamówić podobne, lub dowolnie dobrać kształt i kolorystykę.Wymiary mebli również podane są orientacyjnie po to, by móc sobie mniej więcej wyobrazić je w przestrzeni.
Mniejsze meble można wysłać za pośrednictwem firm kurierskich , większe i delikatniejsze po uzgodnieniu kosztów możemy dostarczyć własnym transportem .
 • szafy

  Duże szafy ubraniowe do 180 cm wysokości , dwu lub jedno drzwiowe. Bardzo pojemne i wygodne dzięki dopasowaniu wnętrza do ich przeznaczenia. Można dobrać ilość półek, szuflad, długość drążka na wieszaki. Drzwi zamykane na kluczyk.
 • bieliźniarki

  Mniejsze szafy - 154 do 100 cm wysokości , mogą zawierać półki lub mieć dodane szuflady. W zależności od proporcji jedno lub dwu drzwiowe. W blacie często znajduje się ozdobny dekor. Mogą być wysokie lub niższe, bardziej poziome z większą ilością drzwi.
 • szafeczki

  Małe, ozdobne obiekty , które mogą służyć do przechowywania drobniejszych przedmiotów. Do 80 cm wysokości. Wewnątrz znajdują się półeczki. Zamykane na zatrzask. Niektóre wyposażone są w zawieszki do powieszenia na ścianie. Dopieszczone jak duże meble są uroczymi miniaturkami większych szaf.
 • skrzynie

  Mają podnoszone siedziska, są więc kolejnym sprzętem pozwalającym przechowywać nadmiar rzeczy w domu. Dekory z aniołków można zastąpić innymi motywami. Wyglądają dobrze w każdym odcieniu, również malowane farbami akrylowymi.Wymiary : 75 cm wysokość, 80 cm długość, 41 cm szerokość.
 • zwieńczenia

  Zwieńczenia z aniołkami wykonane wyłącznie ze starego drewna, zgodnie z dawnymi technikami stolarskimi.Dobrane do nich aniołki są zrobione ręcznie, szkliwione lub malowane angobami, są niepowtarzalne ,nie ma takiej samej pary.Można je wieszać jako ozdobę nad drzwiami, czasem wykorzystywane są jako karnisze. Przedstawione zwieńczenia są przykładowymi pracami, dają przegląd wybranych wzorów i kolorów.

  Orientacyjne wymiary : 102 -110 cm długości
  10 - 11 cm szerokości
  25 - 19 cm wysokości w najwyższym punkcie

  można zamówić dowolny kształt i wymiar, czas oczekiwania - dwa tygodnie, cena 170 zł , koszt wysyłki 22 zł
 • parawany

  Parawany mogą być ozdobą każdego wnętrza - mogą stanowić dekoracyjną przegrodę - ściankę , jak też zasłaniać część przestrzeni. Są dwustronne, wykonane z ręcznie z gliny szamotowej, lub mieszanki glin czerwonej i szamotowej, malowane angobami, wypalane w temp. 1230 C. Ciężkie - dzięki temu stabilne.